Mira İş Eldivenleri

Namık Kemal Mahallesi, Osmangazi/Bursa, Türkiye
Kayıt Tarihi 9 Ocak 2019 / 361
Mira İş Eldivenleri
Sektör : Tekstil
Şehir : Bursa

İşletme fabrika ve üreticilerimizin sürekli kullandığı iş eldiveni ihtiyaçlarında kaliteli ve ekonomik ürünler sunmaya devam ediyoruz. İş eldiveni en yaygın olarak kullanılan iş güvenliği ekipmanlarının neredeyse en başında gelmektedir. Genellikle iş ayakkabıları veya göz koruyucular kadar önemli görülmese de iş güvenliği açısından son derece önem taşımaktadır.

Dünyada meydana gelen iş kazaları sonucunda en çok yaralanan vücut bölümlerinin başında eller gelir. Yapılan istatistiklere göre el yaralanması ile sonuçlanan kazaların %70’inde çalışanların iş güvenliği eldiveni giymediği görülmüştür. Eldiven giydiği halde eli yaralanan çalışanların ise yetersiz, hasarlı veya işe uygun olmayan tipte iş eldiveni giydiği görülmüştür.

Kısaca iş yaparken eğer gerekiyorsa iş eldiveni kullanılmalıdır. İş eldiveninin yapılan işe uygun olması da en az o kadar önemlidir ki; Çünkü işe uygun olmayan eldiven giymekle hiç giymemek arasında bir fark bulunmamaktadır. İş ortamlarında tehlikelere karşı koruma sağlayan tek tip bir eldiven yoktur. Bu nedenle ihtiyaç duyulan eldiven tipi çok iyi seçilmelidir.

En çok yapılan hataların başında pahalı eldivenlerin her türlü tehlikeye karşı koruduğu düşünülmektedir. Bazı pahalı iş eldivenleri modern tarzda günlük kullanıma uygun deri iş eldiveni benzeri tasarımla üretilir; Ancak koruma sağlama konusunda çok başarılı diyemeyiz.

İş eldiveni teknik özellikler yanında yapılan malzemeler ile kalitesini belirler. 

Bir İş Eldiveni ;

Çalışanın eline uygun ölçüde olmalıdır, çalışılan nesneyi iyi kavramalıdır, nefes alabilen yapıda olmalıdır, uzun ömürlü ve dayanıklı olmalıdır.

Ucuz iş eldivenleri bu tür özellikleri taşımadığı da bilinmelidir. İhtiyacınıza uygun eldiven türünü bulduktan sonra eldiven seçimi yaparken mutlaka bu tür özelliklere de dikkat etmenizde fayda vardır. Kesici, aşındırıcı, yıpratıcı ve benzer maddeler ile çalışanlara verilecek iş eldiveni; ellik, el kılıfı ve benzer el koruyucularının dayanıklı malzemelerden üretilmiş olmalıdır. Yine aynı şekilde zehirli maddelerle çalışan işçilere ve ellerin sürekli su içinde bulunduğu işlerde çalışan işçilere verilecek toz maskesi, iş eldiveni lastik, latex veya lateks vb. materyallerden üretilmiş ve uygun eldivenler olmak zorundadır.

İş eldiveni, sanayi kullanımı için geliştirilmiş özellikli iş güvenliği ürünüdür. İş eldiveni; kaynakçı eldiveni, camcı eldiveni, kesilmeye karşı dayanıklı eldiveni, ısıya dayanıklı eldiveni veya kimyasallara karşı dayanıklı genel amaçlı nitril eldiven olabilir.

Türkiye’nin her yerine gönderim yapılmaktadır.

İş eldivenleri konusunda toptan veya perakende sipariş verebilirsiniz…

Eldiven Çeşitleri, İş Eldiveni, Nitril Eldiven, Çelik Eldiven, Lateks Eldiven, Yanmaz Eldiven, Isıya Dayanıklı Eldiven, Starline Eldiven, Maxiflex Eldiven, Nitril İş Eldiveni, Kaynakçı Eldiveni, Kesilmez Eldiven, Üniversal Eldiven, Muayene Eldiveni, Çelik Örgü Eldiven, İşçi Eldivenleri, Deri İş Eldiveni, İş Eldiveni Toptan, Montaj Eldiveni, Kimyasal Eldiven, Çalışma Eldiveni, Ameliyat Eldiveni, Bez Eldiven, Pudrasız Eldiven, Toz Maskesi, Gaz Maskesi, Koruyucu Eldiven, Dolphin Eldiven, Çelik Eldiven, Lastik Eldiven,
Kolay Pazarla
logo
    Yorumlar
    Henüz yorum ve değerlendirme yok, neden ilk yorumcu olmayasınız?
    Bir Değerlendirme Yapın
    Puan: