Çörek Otu Toptan Pazarlama

Kızılay Mahallesi, Çankaya/Ankara, Türkiye
Kayıt Tarihi 22 Nisan 2018 / 259
Çörek Otu Toptan Pazarlama
Sektör : Gıda

Çörek Otu ve Çörek Otu Yağı 

Çörek otu, binlerce yıldır bütün dünyada hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Latince Nigella Sative olarak isimlendirilen otun tedavi ettiği hastalıkları ve insan sağlığına olan

faydalarını saymakla bitiremeyiz, belki de varlığından haberdar bile olmadığınız bu bitkinin o muhteşem gücü karşısında siz de şaşırıp kalacaksınız. En baştan söylemeliyiz  ki, kulaktan duyma hurafeleri içermez. Dünya çapında bu bitki ile ilgili olarak bilim adamlarının yaptığı çalışmaları ve sonuçları son derece şaşırtıcı… Çörek Otu ve Çörek Otu Yağı Ürün Çeşitleri Toptan Pazarlama

Bu bitkinin faydaları arasında ilk olarak ağrıları hafiflettiği, bağışıklık sistemi güçlendirdiği, saçlara iyi geldiği ve astım hastalarında tedaviye yardımcı olduğudur. Geleneksel olarak kullanımı ve faydaları son yıllarda yapılan araştırma sonuçları ile de desteklenmektedir.

Yıllardır pasta ve böreklerde süsleme amacıyla kullandığımız son birkaç yıl içerisinde sayısız faydası olduğunu öğrendik. Tüketilmesi konusunda uzmanların ısrarla önerdiği değerli bitkinin faydası olmayan bir alan yok denecek kadar az. Yan etkilerine ve nasıl kullanıldığına yer vermeye çalıştık. Artık sizin de mutfaklardan eksik etmeyeceğinizden eminiz.

Özellikle, kanserli hücrelerin temizlenmesi ve kansere karşı koruyucu etkisi ile ilgili olarak yapılan çalışmaların sonuçları umut vermektedir.

Çörek Otu ve Çörek Otu Yağı Ürün Çeşitleri

Vitamin ve Mineraller: Önemli vitamin ve mineraller bakımından oldukça zengindir.

Thymoquinone, beta sitosterol, miristik asit, palmitik asit, palmitoleik asit, stearik asit,

oleik asit, linoleik asit, arakidonik asit, protein, B1 vitamini, B2 vitamini, B3 vitamini, folik asit,

kalsiyum, demir, bakır, çinko ve fosfor başta olmak üzere 100’den fazla kimyasal bileşen içerir.

Çörek Otu bir çok hastalığa şifa olduğu “Mevsim geçişlerinde, alerjik durumlarda, kolesterol ve şeker hastalıklarında, bağışıklık sisteminin güçlü tutulmasında, hemen hemen her durum için önerilen mükemmel bir bitkidir.

Ülkemizde hemen her bölgede yetişen ve dünyada kendisine birçok yetişme alanı bulan ince yapraklı ve otsu bir tarla bitkisidir. Siyah küçük susamsı tanecikler, bitkinin dallarında yetişen kapsüller içindeki tohumlardır. İçeriğinde birçok vitamin ve molekül bulunduran, bağışıklık sisteminin güçlenmesinde çok etkilidir. Hatta bazı ilaçların üretiminde de ham madde olarak kullanıldığı bilinir. İçeriğinde protein, bitkisel yağlar bol miktarda bulunmaktadır. Bunun dışında yeterli miktarda A vitamini, C vitamini, B vitamini ve fosfor içerir.

Kolay Pazarla
logo
    Yorumlar
    Henüz yorum ve değerlendirme yok, neden ilk yorumcu olmayasınız?
    Bir Değerlendirme Yapın
    Puan: